All for Joomla All for Webmasters
×

Uyarı

JUser: :_load: 406 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

  19. yüzyılda bazı maden ocakları ve fabrikalarda, kömür ve gerekli maddelerin taşınmasında yük asansörleri kullanılıyordu. İnsanların can güvenliğini tehlikeye atmayan ilk asansörler 19. yüzyıl ortalarında yapıldı. Bu döneme kadar kentlerdeki yapılar insanların merdivenle yukarı çıkabileceği yükseklikte, en çok beş altı katlı yapılıyordu. 

  Asansörler günlük hayatımızın bir çok alanında kullanılmaktadır. İcadı ile birlikte yüksek katlı binaların neredeyse tümünde kullanılır olmuştur. Gökdelenlerde 50. katlara merdivenlerle çıkmak adeta zulüm olacağını hepimiz biliyoruz elimizde torbalarında olması ile birlikte o evde oturmak istemezsiniz.

  En popüler asansör tasarımı halatlı asansördür. Halatlı asansörlerde kabin alttan itilmek yerine çelik halatlar tarafından çekilerek yukarıya çıkar veya aşağıya iner. Halatlar asansör kabinine bağlıdır ve makara etrafında bağlanırlar(3). Bu çemberin etrafında oyuk olan bir makaradır. Makara yukarıdaki halatları yakalar yani makarayı döndürdüğünüzde halatlar da hareket eder.

Aydoğdu Mühendislik , asansör montaj alanında sektörde söz sahibi kuruluşlardan biri olup referanslarıyla yüksek güvenilirliği  ile,satış sonrası servisleri ve garanti şartlarıyla en iyi hizmeti sunmaktadır.Aydoğdu Mühendislik  montaj kadrosu alanında uzman tekniker ve mühendislerden meydana gelmektedir.